top of page

Paintball

ANGEL PARK PAINTBALL

1 Mayıs 2024 itibari ile

Angel Park Moment

  • Instagram
  • Twitter
29.jpg

Macera Başlıyor...

ANGELPARK PAINTBALL SPOR KULÜPLERİ BİRLİĞİ

Güvenlik Brifingi ve Kuralları

Güvenlik brifingi ve Kurallarının amacı oyunun zevkli ve heyecanlı bir şekilde oynanması ve tüm paintball kabılımolarının güvenliğinin kontrol altına alınmasını sağlamaktır. Bu kurallar uluslararası genel kabul görmüş paintball oyun ve güvenlik kurallarıdır. Bu nedenle kural dışı davranışlarda bulunanlar oyundan ihraç edilir ve kuraldışı davranışlar nedeni ile yaşanabilecek olumsuzluklardan Demeğimiz sorumlu tutulamaz.

1. Oyun dışı kalsanız dahi oyun alanı içerisinde ve oyun süresince kask ya da maskenin daima takılı bulunması gerekmektedir. Herhangi bir nedenle örneğin buğulanma, silahın tutukluk yapması, merminin tükenmesi gibi nedenlerle çıkanılması sağlık açısından zararlıdır. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında hakemlerden yardım isteyiniz. Oyun tamamen durdurulmadan ve gerekli güvenlik sağlanmadan özellikle göz bölgenizi açıkta bırakacak harekette bulunmayın. 


2. Aynı anda birbirini vuran rakiplerin ikisi birden çıkar, ancak taraflardan birisi diğerini daha önce vurmuşsa ilk vurulan oyundan çıkar. Vuruldukktan sonra atış yapmak yasaktır.

3. Kural olarak 5 metreden daha yakın mesafeden rakibe atış yapmak Tehlikeli ve kurallara aykırıdır. 


4. Oyunda vurulan oyuncu Ellerini ve silahını başının üzerine kaldırıp ceza bölgesine gider. Bu şekilde oyundan çıkan oyuncuya atış yapmak yasaktır.

5. Ceza alanına giden oyucu Hakem izni olmaksızın oyuna tekrar girmemelidir.

6. Diğer oyuncularla herhangi bir şekilde fiziki veya sözlü tartışmalara girmeyiniz.

7. Oyun haricinde silahınızı emniyet pimi kapalı olarak taşıyınız.

8. Her şekilde silahın boş olduğunu güvenlik tapasının takılı olduğunu ya da emniyet piminin kapalı olduğunu bilseniz dahi canlıya doğrultmanın tehlikeye davet çıkartmak olduğunu hatırlayınız.

9. Oyun sonunda silah ve techizatı teslim aldığınız gibi lade ediniz. Silah ve teçhizata verdiğiniz zararı ödeyiniz.

10. Oyun sırasında oyun alanının dışına çıkmayınız.

11. Oyundan önce alkol almayınız. Alkol kullandıysanız oyuna katılmayınız.

12. Herhangi bir fiziksel ya da psikolojik rahatsızlığınız varsa oyundan önce bunu sorumlulara beyan ediniz. 


13. Oyunumuzun oynandığı koşulları daima göz önünde tutunuz. Önce emniyet sonra eylem prensibi gereği siper ve engeller arası geçişlerde son derece dikkatli olunuz. 


14. Oyun sırasında teçhizatınızda bir problem olursa mutlaka hakemlerden yardım isteyiniz. Hakemin kontrol veya yardım için yanına gittiği oyuncuya abış yapılmaz.

15. Paintball silahı karbondioksit gazı ile çalışmaktadır. Gazla ilgili bir sorun olduğunda temas etmeyiniz ve solumayınız. CO2 gazı dondurucu ve boğucudur.

16. Oyun sahasına değerli, kırılabilecek, kesici, delici nitelikte herhangi bir eşyanızı sokmayınız. 


17. Oyun sahası içerisinde yukanda bellirtilen durumlar dışında ortaya çıkması muhtemel gelişme ve problemlerde saha hakemlerinin vereceği kararlar geçerli olup, bu kararlara uyulması zorunludur. 

18. Değerli eşyalarınızı korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Kaybolan, Çalınan eşyalardan kuruluşumuz sorumlu değildir. Yukarıda sayılan Güvenlik ve oyun kurallarına uyulmaması sonucu yaşanabilecek her türlü olumsuz durumdan kuruluşunuzun sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt ederim.

bottom of page